Galeria książek       
Zapraszamy także
na strony katalogu
wydawnictwa
NUMER BIEŻĄCY  ARCHIWUM   PRENUMERATA    BIBLIOTEKA   REDAKCJA    WYDAWNICTWO   KONTAKT
Biblioteka LMD
 Kliknij miniaturkę, aby dowiedzieć się więcej na temat książki.
LMD poleca
Kliknij miniaturkę, aby dowiedzieć się więcej na temat książki.
Leokadia Oręziak
OFE: katastrofa prywatyzacji emerytur w Polsce

„Dzięki tej gigantycznej, imponująco zakrojonej pracy zyskujemy zupełnie inną perspektywę w ocenie OFE niż ta, która dominuje w obiegu publicznym w Polsce. Autorka, konsekwentnie analizując renomowane międzynarodowe źródła i cytując autorów z renomowanych ośrodków, daje kapitalny przegląd dyskusji nad przyczynami wprowadzenia filara kapitałowego i przedstawia wpływ OFE zarówno na przyszłe emerytury, jak i finanse publiczne.”

prof. dr hab. Anna Ząbkowicz (Polska Akademia Nauk, Uniwersytet Jagielloński)

 

„Autorka charakteryzuje sprywatyzowany system emerytalny, jego słabości, błędy popełniane przy jego wprowadzaniu oraz skutki dla emerytów i państwa. Książka napisana została z wielkim respektem dla faktów, zawiera umiejętną analizę zjawisk oraz trafnie sformułowane, konstruktywne wnioski.”

prof. dr hab. Stanisław Owsiak (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie)

 

Leokadia Oręziak (ur. 1954) - profesor nauk ekonomicznych, specjalistka z dziedziny finansów międzynarodowych, rynku finansowego i integracji europejskiej. Jest profesorem zwyczajnym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Pracuje w Katedrze Finansów Międzynarodowych, gdzie kieruje Zakładem Finansów Przedsiębiorstw i Ubezpieczeń. Jest autorką takich publikacji jak Jednolity rynek ubezpieczeniowy Unii Europejskiej (1997), Euro - nowy pieniądz (2003), Konkurencja podatkowa i harmonizacja podatków w ramach Unii Europejskiej (2007), Finanse Unii Europejskiej (2009) oraz współautorką m.in pracy Kryzys finansów publicznych (2013). Napisała też wiele artykułów na temat Otwartych Funduszy Emerytalnych. Dla Sejmu RP przygotowała m.in. opinię nt. ustawy wprowadzającej zmiany w OFE, uchwalonej przez Sejm RP 25 marca 2011 r.

 

Stron 402, cena 38 zł   (w tym 5% PTU)  

Książki wysyłamy po zamówieniu drogą elektroniczną pod adresem

redakcja@iwkip.org

lub w systemie przedpłat, po otrzymaniu przekazu pocztowego (przelewu) na kwotę odpowiadającą cenie zamówionych pozycji. Wysyłka GRATIS!

Bardzo prosimy o zaznaczenie tytułów i liczby zamawianych egzemplarzy.

Nasz adres:

Instytut Wydawniczy Książka i Prasa

ul. Twarda 60, 00-818 Warszawa,  tel. 22 624 17 27,  fax 22 625 36 26

Konto bankowe:

PL 44 1500 1777 1219 1033 3847 0000   (Santander Bank Polska Oddz. w Warszawie)