Galeria książek       
Zapraszamy także
na strony katalogu
wydawnictwa
NUMER BIEŻĄCY  ARCHIWUM   PRENUMERATA    BIBLIOTEKA   REDAKCJA    WYDAWNICTWO   KONTAKT
Biblioteka LMD
 Kliknij miniaturkę, aby dowiedzieć się więcej na temat książki.
LMD poleca
Kliknij miniaturkę, aby dowiedzieć się więcej na temat książki.
Etienne Balibar
Filozofia Marksa

Filozofia Marksa to jedna z ważniejszych książek poświęconych myśli autora Kapitału. Etienne Balibar nie tylko rekonstruuje najważniejsze wątki Marksowskiej teorii, ale też proponuje jej oryginalną interpretację. Ukazuje Marksa wymykającego się zarówno stalinowskiemu materializmowi dialektycznemu, jak i social-demokratycznemu ekonomizmowi. Filozofa, który demaskuje ograniczenia filozoficznego dyskursu, ekonomistę, który odrzuca czystą ekonomię, polityka, który odkrywa „inną scenę” polityki. Przede wszystkim zaś teoretyka, który odzyskuje społeczne stawki teorii. Dramatyczny stan świata na początku XXI stulecia potwierdza aktualność myśli Marksa. Dzieło twórcy I Międzynarodówki, wolne od kontroli partii i państw, które się na nie powoływały, odzyskuje dziś należne mu miejsce. Sytuuje się ono w samym centrum współczesnych wyzwań i konfliktów. Marks wciąż jest najważniejszym i „nieodzownym przewoźnikiem” między filozofią a polityką.

Etienne Balibar (ur. 1942), profesor filozofii politycznej i moralnej na Uniwersytecie Paris X w Nanterre. Uczeń oraz współpracownik Louisa Althussera, jeden z najważniejszych przedstawicieli tzw. szkoły althusserowskiej w marksizmie. Współautor słynnego Czytania „Kapitału” (1966), książki, która zrewolucjonizowała recepcję myśli Marksa. W latach 1961-1981 członek Francuskiej Partii Komunistycznej. Obecnie działacz organizacji praw człowieka. Napisał m.in. Sur la dictature du proletariat (1976), Spinoza et la politique (1986), Race, nation, classe (wraz z Immanuelem Wallersteinem, 1988), L’Europe, L’Amerique, la guerre (2004).

Stron 206, cena 20 zł  (nakład wyczerpany)

Książki wysyłamy po zamówieniu drogą elektroniczną pod adresem

redakcja@iwkip.org

lub w systemie przedpłat, po otrzymaniu przekazu pocztowego (przelewu) na kwotę odpowiadającą cenie zamówionych pozycji. Wysyłka GRATIS!

Bardzo prosimy o zaznaczenie tytułów i liczby zamawianych egzemplarzy.

Nasz adres:

Instytut Wydawniczy Książka i Prasa

ul. Twarda 60, 00-818 Warszawa,  tel. 22 624 17 27,  fax 22 625 36 26

Konto bankowe:

PL 44 1500 1777 1219 1033 3847 0000   (Santander Bank Polska Oddz. w Warszawie)